Neohodnotené

Spací pytel Carinthia Defence 6

 • Zimný profesionálny spací vak pre špeciálne sily
Môžeme doručiť do:
1.2.2022
Skladom
Kód: U92460
Značka: Carinthia
€226

  • DEFENCE 6 je kvalitný zimný spací vak, ktorý dokáže udržať vnútorné teplo aj v arktických podmienkach

  • Jedná sa o trojvrstvovú sendvičovú konštrukciu s voľným vrchný kryt, ktorý zaisťuje optimálne tepelné podmienky

  • Akýkoľvek únik tepla cez uzáver je zabránený širokou klapkou na vnútornej strane zipsu. Druhý ventil na vonkajšej strane zipsu chráni pred prenikaním vetra a vonkajšou vlhkosťou

  • V spodnej časti balenia je ucho pre ľahké prenášanie vrecka

  • Konštrukcia: 3-vrstvová sendvičová konštrukcia, nastaviteľný golier, rezaný kužeľ od ramien nadol, lichobežníkový tvar priestoru pre nohy, termoreflexný izolačný materiál

  • Tvar: múmia so zipsom v strede

  • Zips: otočka na zips v dĺžke 150 cm

  • Materiál:

    • Zvršok: 100% polyamidový mikrovlákn odolný voči škrupine

    • Vnútorné: 100% Shelltrans polyamidový mikrovlákn

    • tepelná izolácia: duté vlákno GLT


  • Farba: olivovozelená RAL 7013

  • NSN (číslo zásob NATO/ číslo zásob NATO):8465-41-000-2419

Max. výška obrázku 200 cm
Hmotnosť 2600 g
Zbalená veľkosť
Žiadna kompresia 30 x 55 cm
S kompresiou 25 x 45 cm
Izolačné činidlo: G-LOFT Plus (duté vlákno)
Hmotnosť náplne 1650 g
Dĺžka 230 cm
Šírka na pleciach 87 cm / 87 cm
Šírka nôh 60 cm / 65 cm
Vrchný materiál 100% Shelltrans polyamidový mikrovlákn
Vnútorné morské prostredie 100% Shelltrans polyamidový mikrovlákn
Farba Olivovozelená RAL 7013
 • Teplotný rozsah: -35°C až -45°C
 • Vyrobené v Rakúsku
G-LOFT PLUS PLNIVO

Vyrobené z vysoko kvalitných dvojzložiek polymérov. Výplňová konštrukcia G-LOFT Plus je v skutočnosti v mnohých ohľadoch podobná vysokokvalitným husaciemu periu. Trojrozmerné zavlažovanie zaisťuje maximálnu elasticitu a jemný dotyk.

TROJVRSTVOVÁ SENDVIČOVÁ KONŠTRUKCIA S VOĽNÝM KRYTOM

Tri izolačné vrstvy G-LOFT Plus sú usporiadané tak, aby sa šitie transplantovali jeden od druhého. Kryt nie je zošitý výplňou, ale je pripevnený neskôr. To umožňuje vytvorenie vzduchového vankúša medzi krytom a izoláciou. Vzhľadom k tomu, kryt nemá stehy, je relatívne vodný a airtig dôkaz.

TVAR AKO MÚMIA

Tu zohrávajú najdôležitejšiu úlohu veľkosť, hmotnosť a tepelné kritériá. Zúžená časť nohy znižuje hmotnosť a veľkosť spacích vakov. Hlavnou výhodou je však to, že z kolien dole je postupne čoraz menej vnútorného priestoru, čo umožňuje lepšie vykurovanie. Časť nohy by nemala byť dostatočne malá na to, aby nohy "prepichli" izolačné vrstvy. Trapézový tvar sa ukázal ako ideálny. Klinový tvar, ktorého šírka je plynulo zúžená zhora nadol, neskopíruje presne proporcie tela.

TRAPÉZOVÁ ČASŤ NOHY

Skúsenosti ukázali, že lichobežníkový rez poskytuje maximálny priestor pre nohy v normálnej polohe spánku. Nohy sa nedotýkajú izolačnej vrstvy, takže nie sú žiadne studené škvrny. Tento lichobežníkový rez tiež poskytuje miesto na uloženie náhradného oblečenia a tašiek na topánky.

THERMOFLECT (VÝBER)

Thermoflect zvyšuje schopnosť spací vak udržať teplo asi o 11%. Thermoflect je naše riešenie na zníženie straty tepla emitovaného ľudským telom. Thermoflect je ultraľahká, ultra-hladká a chladná tkanina s jedinečnou schopnosťou odrážať telesné teplo.

OSMERNÝ ZIPS

Všetky vojenské spacie vaky z Carinthia sú vybavené obojstranným zipsom. Jazdec v hornej časti vrecka nemá zámok a v prípade potreby vám umožní rýchlo a ľahko vykĺznuť zo spacieho vaku (napr. alarm). Posuvník v spodnej časti je so zámkom a môže byť otvorený na vetranie.

DIFERENCIÁLNY REZ

Aj keď sa spiaci človek pohybuje stlačením vnútornej izolačnej vrstvy, teplo neunikne zo spacej vaku. Následná izolačná vrstva je rezaná veľkorysejšie, čo zabezpečuje maximálnu elasticitu vlákien na všetkých miestach a vo všetkých polohách. Ďalšie vzduchové vankúše sú tvorené medzi rôznymi vrstvami. Pohyb vo vnútri spacieho vaku vytvára tlakové body, ale s naším diferenciálnym rezom je stlačená len najvnútornejšia vrstva. Vonkajšie vrstvy si zachovávajú svoju pružnosť a tým aj izolačné vlastnosti.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie