Neohodnotené

Repelent proti hmyzu Bense 30 DEET 100 ml

Skladom u dodávateľa
Kód: 0002-1468-1
Značka: Bens
€9,17

DEET (N,N-dietyl-m-toluamid) je takmer bezfarebný aromatický amid, ktorý sa používa v kvapalnej forme ako účinná zložka v repelentných prípravkoch používaných na odpudzovanie bodavého a suausing hmyzu. Medzi nimi sú komáre, muchy, kliešte a iný hmyz, ktorý môže byť príčinou prenosu a šírenia nebezpečných chorôb. DEET nezabíja hmyz, ale odpudzuje ich skôr, ako prídu do kontaktu s ľudskou pokožkou. DEET bol vyvinutý americkým ministerstvom poľnohospodárstva v roku 1946 ako reakcia na skúsenosti vojakov v džungli počas druhej svetovej vojny a spočiatku slúžil len na vojenské účely. Deet bol prvýkrát zaregistrovaný a zverejnený širokej verejnosti v USA v roku 1957.

Napriek tomu, že DEET sa používa viac ako 40 rokov, vedci si nie sú úplne istí, ako odpudzuje hmyz. DEET s najväčšou pravdepodobnosťou ovplyvňuje schopnosť hmyzu lokalizovať živé stvorenie a napadnúť ho. Vedci sa domnievajú, že blokuje špeciálne receptory na tyčiach hmyzu, ktoré zachytávajú prírodné chemikálie vylučované osobou alebo zvieraťom.

Ak sa u detí používa liek obsahujúci deet, pokyny v návode na použitie si pozorne prečítajte. Vo všeobecnosti, dokonca aj u detí, neexistujú žiadne zdravotné riziká pre výrobky obsahujúce až 30% DEET, ale neodporúča sa v žiadnom prípade aplikovať výrobky na dojčatá vo veku do 2 mesiacov a neodporúča sa ich používať u detí mladších ako tri roky, berúc do úvahy potenciálne riziká. Podobne by sa prípravky nemali používať pod odevom alebo na poranenej koži, mali by sa aplikovať len na exponované oblasti alebo povrch oblečenia. V zriedkavých prípadoch sa môže vyskytnúť podráždenie kože. DEET môže spôsobiť podráždenie pri vstupe do oka.

Parametre:

  • 100% účinný repelent proti hmyzu
  • Poskytuje maximálnu ochranu až 10 hodín
  • Sprej
  • 30% DEET
  • 1 1/4 oz (cca 100ml)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: