Neohodnotené

Repelent proti hmyzu Bense 100 DEET 30 ml

DEET (N,N-dietyl-m-toluamid) je takmer bezfarebný aromatický amid, ktorý sa používa v kvapalnej forme ako účinná zložka v repelentných prípravkoch používaných na odpudzovanie bodavého a suausing hmyzu.

Skladom u dodávateľa
Kód: 0002-1450-9
Značka: Bens
€9,17

Medzi nimi sú komáre, muchy, kliešte a iný hmyz, ktorý môže byť príčinou prenosu a šírenia nebezpečných chorôb. DEET nezabíja hmyz, ale odpudzuje ich skôr, ako prídu do kontaktu s ľudskou pokožkou. DEET bol vyvinutý americkým ministerstvom poľnohospodárstva v roku 1946 ako reakcia na skúsenosti vojakov v džungli počas druhej svetovej vojny a spočiatku slúžil len na vojenské účely. Deet bol prvýkrát zaregistrovaný a zverejnený širokej verejnosti v USA v roku 1957.

Napriek tomu, že DEET sa používa viac ako 40 rokov, vedci si nie sú úplne istí, ako odpudzuje hmyz. DEET s najväčšou pravdepodobnosťou ovplyvňuje schopnosť hmyzu lokalizovať živé stvorenie a napadnúť ho. Vedci sa domnievajú, že blokuje špeciálne receptory na tyčiach hmyzu, ktoré zachytávajú prírodné chemikálie vylučované osobou alebo zvieraťom.

Ak sa u detí používa liek obsahujúci deet, pokyny v návode na použitie si pozorne prečítajte. Vo všeobecnosti deti nie sú ohrozené zdravotnými rizikami pre výrobky obsahujúce 10% až 30% DEET,ale v žiadnom prípade sa neodporúča aplikovať výrobky na dojčatá mladšie ako 2 mesiace a neodporúča sa ich používať u detí mladších ako tri roky, berúc do úvahy potenciálne riziká. Podobne by sa prípravky nemali používať pod odevom alebo na poranenej koži, mali by sa aplikovať len na exponované oblasti alebo povrch oblečenia. V zriedkavých prípadoch sa môže vyskytnúť podráždenie kože. DEET môže pri vstupe do oka spôsobiť podráždenie a nesmie sa používať z dôvodu nízkeho rizika toxicity.

  • 100% účinný repelent proti hmyzu
  • poskytuje maximálnu ochranu až na 10 hodín
  • Sprej
  • 95% DEET
  • 1 1/4 oz (cca 36ml)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: