Neohodnotené

Cyklosvietidlá Fenix BC30 V2.0

Druhá generácia ultravýkonného svetla pre Fenix BC30 V2.0 prináša svetelný tok až 2200 lúmenov (ANSI).

Skladom u dodávateľa
Kód: BC30V20
Značka: Fenix
€98,90 –9 % €89,90
Kategória: Čelovky
Záruka: 2 roky

Druhá generácia ultravýkonného svetla pre Fenix BC30 V2.0 prináša svetelný tok až 2200 lúmenov (ANSI). Na napájanie je možné použiť dvojicu nabíjateľných Li-ion batérií 18650, (18650 bez zdvihnutého plus pólu v svietidlu) alebo štyri jednorazové batérie CR123A. Zdrojom svetla sú dve moderné LED diódy Luminus SST-40. Baterka využíva osvedčenú technológiu systému dvojmestových lúčov. Hlavný kužeľ svetla je vytvorený špeciálne navrhnutou optikou a svieti do vzdialenosti 187 metrov,zatiaľ čo sekundárny široký kužeľ lúčov je dokončovaný optickým členom, ktorý je v hornej časti tvarovaný tak, aby sa svetlo smerujúce nahorzrútilo na zem. To vytvára kužeľ, ktorý nepretržite osvetľuje celú oblasť pred bicyklom - dokonca aj na miestach, ktoré bežné cyklistické baterky nezakrývajú. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou je svetlo bicykla vybavené bezdrôtovým diaľkovým ovládaním,ktoré môže zmeniť režimyosvetlenia alebo aktivovať sériový režim. Konštrukcia držiaka umožňuje rýchlu inštaláciu a demontáž svetla na riadidlách bez použitia nástrojov, okrem toho držiak umožňuje rýchle odstránenie svietidla tak, aby ho bolo možné použiť aj ako vysokovýkonné vreckové svetlo. Držiak je možné použiť na všetkých riadidlách s priemerom od 22 do 32 milimetrov. K dispozícii je celkom šesť digitálne riadených režimov napájania vrátane blikania výstrah, ako aj výstrahy pred vybitím batérie. Cyklistické svetlo Fenix BC30 V2.0 zaisťuje kvalitné osvetlenie pre nočné cvičenie, pravidelné dochádzanie do práce a 24-hodinové preteky.  Batérie nie sú súčasťou balenia!

Parametre cyklistickej lampy Fenix BC30 V2.0
Používajú sa dve výkonné LED diódy Luminus SST-40 s životnosťou 50 000 hodín.
Celkom šesť režimov napájania: BURST 2200 lúmenov (po stlačení tlačidla, max. 30 s) -> 1500 lúmenov (2,3 hodiny) -> 600 lúmenov (6 hodín) -> 200 lúmenov (16 hodín) -> 50 lúmenov (50 hodín) -> varovanie blikanie (pulzácia medzi 50 a 600 lúmenov).
Životnosť batérie sa meria nabíjateľnými 18650 li-ion batériami s kapacitou 3500mAh.
Elektronika s digitálnym konštantným ovládaním napájania a upozorneniami na nízku úroveň nabitia batérie. Maximálne napájacie napätie 12,8 V.
Na napájanie je možné použiť dve nabíjateľné Li-ion batérie 18650 alebo štyri jednorazové lítiové batérie CR123/CR123A. Batérie sa vkladajú do lampy.
Špeciálne tvarovaná optika vytvára ľahký kužeľ kombinujúci široké periférne osvetlenie s posuvným viac ako 187 metrov (8792 cd).
Baterka je upevnená k držiaku pomocou rýchloupínacieho mechanizmu, ktorý umožňuje jeho odstránenie v žiadnom čase a jeho bezpečnú opätovnú montáž rovnako rýchlo.
Pogumovaná konštrukcia upevnenia držiaka zabezpečuje pevnú a bezpečnú montáž svietidiel na bicykel jednoduchým a spoľahlivým nastavením smeru osvetlenia.
Teleso lampy je vyrobené z hliníkovej zliatiny.
Diaľkový bezdrôtový spínač sa dodáva s baterkou na zmenu režimov osvetlenia a aktiváciu režimu snímania. Jeho šírka na rukoväti rukovätí je 2,6 cm.
Bezdrôtový diaľkový spínač je napájaný batériou CR1632, ktorá trvá približne 360 hodín používania.
Ochrana proti prehriatiu - ak sa lampa zahreje nad bezpečný limit, automaticky sa prepne na nižšiu úroveň výkonu.
Rozmery 12 cm x 5 cm x 3,18 cm.
Hmotnosť 154 gramov (bez batérií a držiaka).
Vodotesný a prachovýproteg podľa normy IP67 (testovaný pod vodou v hĺbke 1 meter).
Obsah balenia: baterka, držiak riadidiel s rozťahovačmi (tenký a silný), diaľkové ovládanie, batéria CR1632 (na diaľkový spínač), náhradný bezpečnostný krúžok.
K svietidlám je prístupný druhý držiak riadidiel kolies alebo držiak Fenix ALD-08 pre cyklistickú prilbu alebo ploché riadidlá.
Batérie nie sú súčasťou balenia.
Recenzie produktov
Prečítajte si veľký porovnávací test cyklistických lámp Fenix BC30 V2.0 a Fenix BC30R tomáša Růžičku z MTBS.cz
Použitie svetla na bicykel Fenix BC30 V2.0
Ak chcete tlačidlo zapnúť alebo vypnúť, podržte tlačidlo na baterku približne 0,5 sekundy. Baterka sa vždy prepne do najnižšieho režimu, ďalšie úrovne výkonu môžete kedykoľvek počas prevádzky prepnúť stlačením tlačidla. Ak chcete prepnúť do režimu blikania, dvakrát rýchlo stlačte tlačidlo. Ak je baterka zapnutá, môžete režimy prepínať aj pomocou diaľkového bezdrôtového ovládača. Sériový režim sa aktivuje stlačením tlačidla so symbolom blesku, ostatné režimy trvalého osvetlenia sa prepnú druhým menším tlačidlom. Baterku môžete vypnúť podržaním menšieho tlačidla na 0,5 sekundy. Pred prvým použitím bezdrôtového diaľkového spínača musí byť spárovaný s baterkou: Držte tlačidlo ovládania na lampe na 5 sekúnd. Tlačidlo potom striedavo bliká na zeleno a na červeno a baterka zhasne. Potom stlačte ľubovoľné tlačidlo na diaľkovom ovládači a baterka sa znova rozsvieti ako indikátor úspešného párovania. Vzdialenosť medzi svietidlom a ovládačom by nemala byť počas párovania dlhšia ako 1,5 metra. Tento proces stačí len raz, ovládač a baterka sa potom natrvalo spárujú. Indikácia stavu nabitia batérie - Počas prevádzky baterky sa rozsvietia diódy indikátorov v tlačidle. Ak je LED indikátor zelený, batérie sú nabité na viac ako 80%, oranžové osvetlenie znamená 40-80% kapacity. Ak svieti na červeno, účtujú sa na 10-40%. Červené blikanie znamená, že zostáva menej ako 10 % kapacity batérie. Ak tlačidlo bliká načerveno, baterka automaticky prepne napájanie do nižších režimov, aby sa zabezpečila maximálna životnosť. V tomto prípade sa odporúča vymeniť batérie za nabité batérie čo najskôr, aby sa nevypla ochranná elektronika zabudovaná do batérií a tým sa svetlo vyplo. Indikátor je možné zapnúť aj vtedy, keď je baterka vypnutá, stačí stlačiť ovládacie tlačidlo a potom sa led indikátor rozsvieti na tri sekundy. Poznámka: Indikátor vybitia batérie je určený na správnu prevádzku s batériami 18650, pri používaní jednorazových článkov CR123A nemusí signalizovať správne.

Výmena batérií v baterku
Uvoľnite puzdro batérie otočením zámku doľava. Vytiahnite puzdro na batériu.
Vložte batérie podľa uvedenej polarity.
Zasuňte puzdro batérie späť do baterky. Zaistite puzdro otočením zámku doprava.
Výmena batérií pomocou diaľkového ovládača
Pomocou mince (hodí sa na 1, 2,5 Kč) otvorte zadný kryt diaľkového spínača otáčaním proti smeru hodinových ručičiek.
Vymeňte batériu CR1632. Uistite sa, že polarita je správna.
Zatvorte a zaistite zadný kryt pomocou mince otáčaním v smere hodinových ručičiek.
Batéria v diaľkovom ovládači trvá približne 360 hodín používania.
Upozornenie
Zapečatené časti lampy neporušujte sami, tým sa poruší záruka.
Ak je tlačidlo napájania červené a nedá sa prepnúť do režimov vysokého výkonu, batérie sú nízke a je potrebné ich vymeniť.
Ak svietidlo bliká alebo sa nesviece, môže to byť jeden z nasledujúcich dôvodov:
Batérie sú vybité - vymeňte ich.
Kontakty na konektoroch sú znečistené. Vyčistite ich vatou namočenou v alkohole.
Záruka
Päťročná záruka.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: