Neohodnotené

Bresser Condor 10x50 WP

Populárny modelový rad Condor bol inovovaný koncom roka 2011 so zmenou dizajnu a optických častí. Teraz má Condor masívnejšiu priľnavosť s robustným pogumovaním a vynikajúcou ergonómiou.

Môžeme doručiť do:
25.1.2022
Skladom
Kód: 18-21051
Značka: Bresser
€239,58

Populárny modelový rad Condor bol inovovaný koncom roka 2011 so zmenou dizajnu a optických častí. Teraz má Condor masívnejšiu priľnavosť s robustným pogumovaním a vynikajúcou ergonómiou.

 • Vodotesný ďalekohľad naplnený dusíkom vhodný najmä na lov alebo pozorovanie prírody v zlých svetelných podmienkach
 • V parametri 10x50 je obzvlášť vhodný na pozorovanie zveri a vtákov, a to aj v náročných svetelných podmienkach
 • Ďalekohľad je vybavený takzvaným vnútorným zaostrovacím systémom, v ktorom nie je pohyb vonkajších častí, čo výrazne prispieva k vyššej spoľahlivosti a trvanlivosti - na rozdiel od lacnejších porro modelov staršej konštrukcie
 • Veľmi kompaktné rozmery prispievajú k vynikajúcej ergonómii a uľahčujú nosenie po celý deň
 • Povrch ďalekohľadu je chránený silným protišmykovým pogumovaním s veľmi dobrou priľnavosťou
 • Lineárna konštrukcia so strešnými pr pr pr prsins z optického skla BaK4, telo z jedného kusu
 • Viaceré vrstvy FMC proti oslneniam na všetkých optických povrchoch zaisťujú jasný a ostrý obraz aj v okrajoch zorného poľa
  Tesné krúžky pre vysokú odolnosť voči tečúcej vode umožnia bezproblémové používanie ďalekohľadu aj vo veľmi náročných klimatických podmienkach - v daždi, hmle atď.
 • Veľká skrutka čepele je pogumovaná, s jemným a dlhým chodom, ľahko sa používa v rukaviciach
 • Ďalekohľad je vybavený otočnými očami, ktoré je možné nastaviť do 3 rôznych polôh, takže ľudia s okuliarmi ho môžu používať bez toho, aby ich museli skenovať
 • Dioptrická korekcia sa tradične nachádza pod okulárom na plnenie do fliaš pravého okulára
 • Ďalekohľad obsahuje textilné vrecko, pevný popruh, kryty šošoviek (pevne spojené s šošovkami) a čiapky okulára

Teleskopy Condor patria medzi inovácie v sortimente výrobcu Bresser Optik. Sú určené pre amatérov aj náročnejších užívateľov, ktorí môžu dosiahnuť nielen dobré mechanické spracovanie, vysoko kvalitné optické sklo, ale aj vodotesnosť a dusíkatú náplň.

Vďaka širokej škále parametrov sú kondory vhodné pre bežné pozorovania prírody a náročnejšie formy turistiky, cyklistiky alebo poľovníctva. Ďalekohľad má silné a dobre tvarované gumenie (tmavo zelené), ktoré ich chráni pred aj malými nárazmi a zároveň zaisťuje bezpečné a pohodlné držanie. Celý modelový rad je typický pre modernú lineárnu konštrukciu s vnútorným zaostrením, veľmi kompaktné rozmery s nízkou hmotnosťou, optické sklo BaK4 s viacerými vrstvami proti oslneniam, vodotesné uzavretie a dusíkovú náplň proti zahmlievaniu zvnútra. Všetky majú pomerne široké zorné pole a krátku vzdialenosť zaostrenia od 3 metrov. Praktické sú aj skladacie krytky z gumenej šošovky.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: